Motor – Mekanik

Motor - Mekanik

Mekanik Bakım

Tüm araçların motor elemanlarının arıza tespiti, revizyon rektefiye işlemleri garantili olarak giderilmektedir.Güvenliğiniz açısından, yaz ve kış dönemi olmak üzere yılda 2 kez aracınızı kontrol ettirmeyi unutmayınız. Aracınıza yaptıracağınız periyodik bakımlar araçlarınızı sorunsuz, güvenli bir biçimde kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Motor Revizyonu
Motor revizyonunda motor bütün parçalarına varana kadar dağıtılır. İşlevini tamamen kaybetmiş olan parçaların yerine yenileri satın alınır. Alınan bu parçalar, kalan parçalara uyumlu olmak zorundadır. Gelen parçaların yerine takılmasının dışında, Krank, silindir kapağı, silindir bloğu ve yatak taşlamaları gibi olayların yapılması ve belkide en çok ustalık gerektirecek şey olan honlama işleminin yapılması gerekecektir.

Yağ Kaçağı
Arabanızın motor yağı sürekli olarak azalma halindeyse yüksek olasılıkla yağ kaçağı var demektir. Yağ kaçağından emin olmak ve tespit edebilmek için düzenli kontrol yapılmalıdır. Sıklıkla yağ eksilten bir araca sahip olmak zor durumda bırakacaktır. Yağ kaçağı engellenmezse motorun tüm parçaları deforme olacaktır. Ayrıca yakıt tüketimi oranını büyük oranda etkiler.

Su Kaçağı
Soğutma Sistemi kaçakları , motorda ciddi tahribatlara yol açabilir soğutma sistemindeki kaçak testleri özel basınçlı test cihazları ile yapılmaktadır.Radyatör kapağı açıldıktan sonra kompresör ile sistemdeki suya basınçlı hava verilir

Triger ve Alternatör seti Değişimi
Araç üreticilerin periyodik bakım çizelgelerine göre tiger ve alternatör kayış kitlerinin değişimi servisimizde yapılmaktadır. Genel manada bir şey söylemek gerekirse 90 bin veya 100 bin de yahut 4 yılda bir değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Siz yine de üreticinin tavsiye aralığını baz alın. İşletmemizde Orijinal periyodik bakım zaman kataloğu ve periyodik parçalar kullanılmaktadır.

Open chat